| AliceBodomChild96 a întrebat:

Hey TPU.Am doi porcusori de Guineea,doua femele, sunt amandoua surori si se intelegeau foarte bine.Acum vreo luna am dus-o la cineva care are un mascul, pentru a face pui.Ieri am adus-o acasa insa cand le-am pus impreuna au inceput sa clantane din dinti si au luat pozitia de bataie.Le-am despartit, desi stiu ca femelelor gestante le plac compania altor femele.Am incercat sa le las in hol unde e spatiu mare si tot asa fac.Eu m-am gandit ca poate cea gestanta are miros strain fiind plecata o luna si nu o recunoaste cealalta, totusi inca nu sunt asa sigura de asta.Deci ce as putea sa fac si care e motivul pentru care se bat? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Iacob_Bogdan_1990 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le ti separate in custi diferite, dar in apropiere custile si din cand in cand sa le muti(adica sa faci schimb de custi, adica sa le iei pe amandoua si sa le muti in cusca celeilalte)pentru a se invata cu mirosul si ai sa observi ca in timp o sa se inteleaga din nou!
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Bafta!

| AliceBodomChild96 explică (pentru Iacob_Bogdan_1990):

Multumesc big grin am procedat asa si cea gestanta e linistita in cusca celeilalte, pe cand cealalta sapa in rumegus si clantane din dinti big grin

2 răspunsuri:
| Blackkpanda66 a răspuns:

Inseamna ca amandoua il place pe acel porcusor! Pune una dintre ele langa acel porc si stai cu cealalta