| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna am niste goppy 3 femele si 1 mascul dar ai am de 2 saptamani si inca nu au facut puii de ce?

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pui fac lunar, dar sa ai plante de suprafata sa se ascunda puii ca altfel ii mananca cei mari.

| Ruxy5 a răspuns:

Eu am acvariu mare. Pestii nu fac asa de repede pui. Dureaza procesul de facut pui. Dar stai linnistit ca vor face pui. Imi doresc sa te fi ajutat!

| xXGeo98Xx explică (pentru Ruxy5):

Ma mai poti ajuta cu ceva daca nu e problema?

| Ruxy5 a răspuns (pentru xXGeo98Xx):

Spune!

| Ruxy5 a răspuns (pentru xXGeo98Xx):

Cu ce sa te ajut?

| xXGeo98Xx explică (pentru Ruxy5):

Am un scalar foarte agresiv si nu stiu ce sa fac trebuie sa tin guppy si betta in caminu ala pentru puii de guppy la fel si carasi daca vad pe alt pese vrea sa il manance ce sa fac in privinta la scalar si la carasi?

| Ruxy5 a răspuns (pentru xXGeo98Xx):

Muti scalarii si carasii in alt acvariu, dar tine-I departe de pui. Puii, pana mai cresc ii tii intr-un loc separate de ceilalti pesti, indiferent ca sunt alta rasa.