| Maria_6499 a întrebat:

Daca am o pisica cu parul scurt e nevoie sa o periez? Sau as cumpara degeaba perie? De asemenea, trebuie s-o spal pe dintisori, sau nu e nevoie? Fundita pentru cele mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| lexy22 a răspuns:

Buna Ana, eu am pisica de 4 luni si e foarte draguta. da, trebuie periata, ca sa cada pe perie parul care cade nu prin casa. si lor oricum le place sa fie periate.
si nu, eu nu o spal pe dinti. dintii ei sunt mereu albi, dar poti sa cumperi mancare pentru dintii ei, ca sa fie puternici.trebuie sa o speli pe corp cu sampon de pisici:si ca sa miroasa frumos si daca are purici.ca sa omoare purici.
pahappy

3 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna!
Da, cu siguranta ii va placea enorm daca o vei peria. Din cate stiu, pisicilor le plac asta. Dintii nu cred ca trebuie spalati pentru ca pisicile au mereu dintii albi.
Succes! Pup-o din partea mea! Ador pisicile kiss.

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Pai pentru placerea ei ai putea sa o periezi dar ea oricum se spala singurica si mai ales daca are parul scurt... happy. Si da poti sa o speli pe dintisori dar iti spun ca nu trebuie- si eu am pisica si nu o spal dar dintii ei sunt mereu albi... happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pisici, mai ales la cele cu parul scurt, le place enorm sa e periezi pentru ca au blana scurta si nu le jumulesti blana ca la acele pisici foarte "pufoase". Deci, pentru placerea pisicii tale, ti-as recomanda o perie sa o perezi drept rasplata ca a facut ceva bun.
In cat despre dinti, eu ti-as recomanda sa o "speli" pe dinti o data pe an (stiu ca la animale dintii raman mereu albi pentru ca ele nu consuma dulciuri, zahar si prajituri ca omul, [sau cel putin nu in cantitati asa de mari] ceea ce ii va oferi smaltului dintilor un mare avantaj).