| mariaWoW a întrebat:

Daca o pisica este muscata de o capusa si capusa este scoasa dar ii ramane capul im pielea pisicii poate sa se iimbolnaveasca?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca insectul a are infectie atunci animalul va risca sa se imbolnaveasca dar daca nu e infectata capusa se infecteaza zona unde ramane capul si trebuie dusa la medic ca sa il scoata afara.

| Clauvdgg a răspuns:

Trebuie sa mergi urgent la veterinar, daca nu se agraveaza si pote face boli.

| diabolykull a răspuns:

Risca sa se imbolnaveasca de boala Lyme. Capusa trebuie scoasa cu o penseta, evitand sa ramana orice parte a corpului, picior cap torace.Du-te cu ea la medicul veterinar o sa ii faca o deparazitare externa si iti va spune daca a contactat boala Lyme.