| cățelușa56 a întrebat:

Dau fundita azi de ziua pamantului cand se sting luminile in ora noastra? scuzati categoria

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Romania a stins luminile in data de 23. 03. 2013 cu ocazia actiunii globale Earth Hour (Ora Pamantului) 2013. ( un proiect lansat in Australia in 2007; expresia la ordinea zilei a fost "stinge lumina pentru binele planetei", iar scopul actiunii a vizat conversia catre energiile regenerabile.
"Pe 22 aprilie se sărbătoreşte Ziua Pământului/ Earth Day si se organizeaza tot felul de activităţi pentru a educa publicul cu privire la importanţa protejării mediului înconjurător".

| Tlbi a răspuns:

La ora 21 normal

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare,nu trebuie sa imi dai fundita chiar daca asa ai anuntat, eu nu sunt cersetor de fundite, imi pare rau ca anul trecut cerseam funde.O seara frumoasa sa ai

| Florincrap a răspuns:

De Ziua Pamantului nu se sting luminile; ci de Ora Pamantului; care a fost luna trecuta.

| cățelușa56 explică (pentru Florincrap):

Dubios, noua azi la scoala ni s-a spus ca azi se sting luminile

| Florincrap a răspuns (pentru cățelușa56):

Nu. De ora Pamantului se sting luminile pentru o ora; intre 20:30 si 21:30.

| Maria112 a răspuns:

Aaa, in oras, sau cum?

| cățelușa56 explică (pentru Maria112):

De fapt la ce ora se sting luminile?

| Bumbar a răspuns:

Depinde de oras, cred ca trebuie programat, prin 2008 era intre 20:30-21:30.

| Lollipop134 a răspuns:

| τττ a răspuns (pentru Lollipop134):

A trecut de ora 21 și nu s-a stins nimic rolling on the floor.