| CrAzYAbOuTMuSiC a întrebat:

De cate ori trebuie sa ii faci baie unui porcusor de Guineea?

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Eu ii spalam o data la cateva luni, vezi sa folosesti sampon special pentru ei, sa nu folosesti altfel de sampon nici macar pentru bebelusi, le face rau. Si ai grija sa nu le dai in ochi.

Poti sa nu le faci deloc baie, oricum daca le schimbi la timp talajul nu au de ce sa miroasa.

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Teoretic, nici o data. Dar daca pute... Eu am avut unul si la un moment dat mirosea nasol, si i-am facut baie. Nu a patit nimic rau. Daca nu miroase urat, de sa nu-ti vina sa pui mana pe el, nu-l spala, lasa-l in pace.

| SarcasticLady a răspuns:

Nu se face baie porcusorilor de guinea, dar daca vrei, o data pe saptamana.