| CopilașTembel a întrebat:

Se poate face baie unui porcusor de Guineea?Daca da cum?Cu ce sampon?Cum sa fie apa?

Răspuns Câştigător
| secrets a răspuns:

Nu ii fa baie ca il omori.Eu am avut hamster si stiu ca moare daca ii faci baie si e la fel si la porcusori de giuneea.Eu cel putin asa stiu.Il poti curata cu o carpa uscata daca vrei neaparat, sau il poti pieptana.Succes!

5 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Sall!
NORMAL ca poti sa-i faci baie.Altfel nu il poti curata.Te asigur eu ca nu o sa moara! Eu i-am facut porcusorului meu de un miliard de ori si nu a patit nimic.
Deci:
>Poti sa ii faci baie.
>Poti sa il/o speli cu sapun de oameni.
>Apa trebuie sa fie calduta si nu prea fierbinte. Dupa ce l-ai spalat pune-l intr-un prosop uscat si mangaie-l usor.
Sper ca te'am ajutatbig grin
Paaaa!
^.^

| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut. Eu am un porcusor de guineea de 5 ani si vreau sa iti zic ca nu i-am facut baie, deoarece nu are voie sa ii faci baie? Nu are voie nici sa bea apa, dar altminteri sa ii faci baie.

| αntoniα a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Tu gandesti ce scrii? Cum sa nu aibe voie sa bea apa! Pai atunci cu ce se hidrateaza?! Sarmanul de el.

| beautifulkiss a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Porcusorul de guineea are nevoie de apa deoarece din legume nu isi poate lua toata cantitatea de apa de care are nevoie iar baie ii poti face, dar fara sampon si din astea, doar cu putina apa calduta.Raspuns pentru @CopilașTembel si nu sa il speli pe tot, doar pe burtica deoarece miroase si la fundulet si atat.Pe urma il iei intr-un prosopel curat si il usuci usor si ai grija ca poate raci..preferabil sa il tii in brate si sa-l mai stergi pana i se usuca blanita.

| zăGhost a răspuns:

E de preferat sa nu-i faci baie ca il chinui pe gratis...