| Farcas a întrebat:

De cateva zile mi-am luat un hamster.Doamna de la magazin mi-a spus ca e cam sperios, dar sa il iau in mana sa se obisnuiasca cu mine. Din prima zi cand l-am adus acasa, soramea mea de 5 ani a scapat pe el capacu de la acvariu. Din fericire nu a patit nimic, dar s-a speriat mai tare si acum cand vreau sa il iau in mana face niste zgomote foarte ciudate.nu mai pot baga mana la el. ce pot sa fac? va rog mult sa-mi spunetisad.multumesc:*

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Continua sa il iei in manaca, dar ai grija ca te poate mucsca, se va obisnuii cu tine pana la urma

4 răspunsuri:
| seyde a răspuns:

Nu mai baga mana la el cateva zile, dupa aceea il poti lua in mana cu grija sa nu se sperie iar, si vezi k musca tare rau happy

| crisa a răspuns:

Mai lasa-l. Nu mai baga mana la el! Stai in preajma lui, vorbeste cu el, da-i sa pape, dar nu pune mana pe el si nu-l mai speria!
Lasa sa treaca ceva vreme (macar o saptamana) si de-abia atunci sa incerci sa pui mana pe el. Usor, incet si cu grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca nu sangereaza in partea posterioara. Cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar. Daca doar S-A speriat, atunci trebuie sa il iei cu grija in mana si sa ii dai de mancare inainte de a pune mana pe el.

| LanGooP a răspuns:

S-au faci altceva: D-ai de mancare vreo cateva zile si se va obisnui cu tine. Sper ca te-am ajutat