| anonim_4396 a întrebat:

De ce a ragusit catelul? Are doar cateva luni si nu mai poate latra! Cand latra scoate niste zgomote infundate. sad

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

De faringita sau rosu in gat ai auzit? Ca remediu : 4-5 linguri de miere de albina (sau daca nu de gem) 4 pastile de faringosept pisate ( farmacie de oameni ) si 3-4 picaturi de albastru de metil, de amesteca si ii dai 1 lingurita dimineata si una seara, nu bea si nu manica o ora dupa ce i-ai dat asta. La gat puine-i o compresa spirt cu apa ( ca un fular).

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ieri am observat tarziu ca fetita mea ii dadea sa manance oase de peste. E posibil sa ii fi ramas un os infipt pe undeva? Eu m-am uitat in gatul lui, dar nu am vazut nimic! Poate nu are legatura. Catelul e foarte jucaus si latra in permanenta la orice miscare. Acum latra in continuare, nu are niciun stres, dar abia se aude! sad
Important: nu il pot duce repede la veterinar! Deci caut ceva remedii sa ii fac acasa!

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Totu-i posibil.Nu cred că e ceva grav, o să-și revină.
Conserve îi dai? http://www.maxi-pet.ro/......aspic.aspx
Pe cățelușa mea am hranit-o doar cu conserve până la 1 an.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate te ajută asta
http://animale.maxi-pet.ro/Caini/Caine-ragusit/menu-id-26

| RochEq a răspuns:

Se poate sal fi palit o mica raceala sad ori are gatul mai sensibil asa a patit si al meu insa i-am dat mancare calda si ea trecut mai ales lapte cald

| Catalina_Alexandra_1993 a răspuns:

Am si eu un catel care are acelasi simptome ca la al tau, dar mai si vomita...