| Kadxss a întrebat:

De ce nu mănâncă cainele mâncarea prima lui mâncare a fost pedigree-ul iar dupa thank'q de vita iar acum thank'q de pui pedigree a mâncat dar thank'q nu mănâncă ce pot sa fac. VA ROG SA MA AJUTATI!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Păi tu poți să mănânci orice fel de mâncare? Mă îndoiesc. La fel și animalele; nici ele nu pot mânca orice.
Și cine știe ce gusturi ciudate o avea și hrana aceasta pentru animale.
Nu-l forța să mănânce orice dacă vrei să îl vezi sănătos. Mai bine îl înveți cu mâncare de care mănânci și tu, în afară de verdețuri.

| AugustPetra a răspuns:

Tie nu se apleaca de la un anumit fel de mancare. Asa si la caini, nu le mai place. Mai alterneaza si cu alt tip. Mare atentie, pe cat posibil, evita bobitele care au in componenta lor cereale.