| Ujthgf a întrebat:

De ce se taie urechile la catei Asia central?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Ujthgf a întrebat: De ce se tau urechile la catei de Asia central?"

ei (urechi) se tau că vrea stăpâni să facă dizain la cățeluri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că e tâmpiți. Cățeii ar trebui să le tau lor, la tâmpiți, urechile. Și coada.

| Bizon95 a răspuns:

De prosti ce e (e ca e subt 50 si asa se spune la Ploiesti, doar e stat independent numit Republica Ploiestilor)

de asemenea si mananca caini si pisici... VREI SI TU?!?

| Vikaa a răspuns:

Au auzul mai greu fata de al altor rase, daca ramaneu cu urechile lor nu mai auzeau lupul, asa cu ele cupate aude super. Desi e interzis in RO, multi veterinari cupeaza urechile si cozile, urechile de obicei se cupeaza cand se nasc, si atunci se face si codotomia.