| moriordie a întrebat:

De curand am primit 2 catei: un sorecar (in varsta de 1 luna jumate) si unul maidanez (in varsta de 2 luni jumate).
Si as vrea sa stiu cum trebuie intretinuti, de care ori trebuie sa le fac baie cu sampon special (antipurici sau capuse etc) cand si cat trebuie hraniti etc.

Răspuns Câştigător
| Balonashee a răspuns:

Buna
Deocamdata sunt foarte mici pentru baitza si pentru solutii antipurici/capuse dar totusi iti recomand sa le iei o zgarda pentru puricei si sa incerci sa le faci o scurta baitza cu apa cald si sa ii usuci dupa cu uscatoru baita le o faci doar odata pe luna pentru ca sunt inca foarte mici,despre sampon nu prea stiu ce este bun du-te la un petshop si intreaba de sampon pentru catelusi mici si iti mai recomand sa le iei bobite Royal Canin pentru puiuti pentru ca acele sunt bune pentru intarirea dintilor, blanita, vedere buna etc...
Sper ca am fost de folos si sa iti traiasca succes cu ei
Pa pa...:* Eu astept noutati despre catelusi si evoulutia lor daca vrei sa mai tinem legaturawinking

2 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Pai trebuie facute toate vaccinurile,trebuie sa le faci baie dupa ce ai terminat toate vaccinurile, o data pe luna trebuie spalat, de 3 ori pe zi un castron plin de boabe Royal Canin Startar, trebuie spalati cu servetele umede pentru caini care le poti gasi in pet shop in fiecare seara si de asemenea periati tot asa.

| PADIS a răspuns:

In primul rans mergi cu ei la medicul veterinar sa le faci carnet si primele vaccinuri. Apoi roaga-l pe medic sa-ti dea cateva sfaturi. aceste sfaturi sunt importante fiindca ele vor tine cont exact de exemplarele pe care le ai.