| last_9432 a întrebat:

De curand mi-am luat o broscuta testoasa de Florida(are 4 cm). De unde mi-am luat-o mi-a dat niste creveti mici si uscati eu ii dau dar creveti raman tot in apa. Ea ia decat carnea din creveti? Inafara de creveti, morcovi si salata verde ce i-as mai putea da? Ce mancaruri speciale sa ii dau cand am cumparat-o vanzatorul mi-a spus sa ii dau un meniu versificat.
Tin sa mentionez ca o am de o zihappy

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Splina si ficat dar fiert bine si taiat marunt Poti sa-i mai dai neaparat nisip iar la magazin gasesti mancare speciala pentru broscute Eu am doua Una are 9 ani iar cealalta 7 Succes Pa

Abh
| Abh a răspuns:

Nisip la broaste testoase? Si eu am 2 broaste de 3 ani si jumatate dar nu am citit nicaieri ca le poti da organe si nisip. Eu le hranesc cu Gamarus, Fish Fix, carne de peste, piept de pui, carne de vita, toate maruntite bine si in cantitate cat mananca in zece minute. Mai gasesti la Pet shop tot felul de granule speciale pentru broaste testoase. E foarte important sa stii ca ele nu se mai ating de mancarea care sta in apa mai mult de zece min., asa ca nu ii pune decat atat cat mananca la o masa.

| kaya a răspuns:

Uite si citeste aici poate gasesti ceva sa iti fie de folos:www.testoase.go.ro
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testoasele iubesc mult pestele, il tai cubulete mici, si il dai in apa, daca se duce la fund pestele si nu se mentine pe suprafata, atunci il dai din mina, pestele sa fie crud si inghetat.