| anonim_4396 a întrebat:

De dimineață plâng întruna...pisica mea a fost călcată de maşina şi a murit... Țineam aşa mult la ea şi acum nu pot să cred ca am pierdut-o. Ce să fac ca să trec mai uşor peste? sad

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, ia-ți altă pisică, așa treci cel mai ușor peste mai ales dacă e pui. până la urmă să stai să plângi după a ta nu aduce nimic bun, așa să adopți o pisică fără adăpost măcar faci bine altei ființe

| RAY a răspuns:

Sa vezi cum cand iti mor parinti, frati, sotia, e un animal care nici macar nu era constienta de existenta ei, ori ca e moarta sau vie e acelasi lucru, doar omul vede diferenta

| florin926481f a răspuns:

I ati alta pisica

| JulyDreams a răspuns:

O mica poveste despre o mama ce si-a pierdut copilul:
https://www.youtube.com/watch?v=alScaM8sSEI
Sper sa te ajute sa te simti mai bine. Nu putem schimba trecutul, dar putem schimba felul cum privim viata si moartea.

| millar a răspuns:

Nu poti sa faci nimic ca sa iti treaca durerea ...eu zic ca ar trebui sa iti acorzi timp si sa plangi dar in acelasi timp nu uita sa te hidratezi si sa mananci, poti sa faci lucruri care iti plac sau pur si simplu sa stai in pat. Imi pare rau pentru ce ai patit.
Si eu tin la animalele mele dar trebuie sa ne gandim si ca ele fac parte din viata noastra o perioada scurta de timp.