| Huzul a întrebat:

De vreo 10 luni am un peruș, iar acum 2 săptămâni mi-am luat o perușa pentru el. Se jujiuleau, se iubeau nu era nicio problemă între ei. Aveau o colivie mare, spațioasă cu toate lucrurile necesare, legan, scârita, etc. Iar mâncare și apa ce sa mai spun, le-o schimbam odată la doua zile, dar. azi-dimineață. am găsit-o moarta pe purusă..eu avea doar 6 luni, și eu o loaseam de 2 săptămâni, ziceți i de ce ar fi putut muri?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Nici veterinarul n-ar sti de la ce a murit daca nu-i face autopsie. Au si perusii bolile lor. Poate a prins-o curentul sau poate era bolnava de cand ai adus-o.