| MayongoStamly20 a întrebat:

Deci,aseară câinele meu se uita insistent pe peretele din spatele meu ( unde dorm eu )
Tipam pe el si tot la perete se uita.
Cum lua privirea de la perete imediat o întorcea fix acolo,m-am intors sa vad daca e ceva si nu era nimic, câinele tot acolo se uita, cand l am certat a început să plângă și tot acolo se uita.
De ce a facut asta?
Sunt spirite?
Acum vreo 7 ani a murit cineva care stătea aici.
Ps. Am 12 anihee hee

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De obicei cainii sau pisicile au vazul si auzul mult mai dezvoltat decat oamenii, ei percep mai bine miscarile unor entitati in locuinta. Cu siguranta cainele tau a dat nas cu un spirit, nu e musai sa fie malefic ori un spirit bun. Pentru linistea ta, spune-i mamei tale sa cheme un preot pentru a face sfestanie la casa si sa dea de pomana la cei sarmani in numele persoanelor care au pierit din familia voastra.
Mai multe informatii despre asta le poti avea in grupul de Facebook INTAMPLARI INTERESANTE https://www.facebook.com/groups/246024919182219/ recomand sa intri caci au mai fost si altii in postura ta tot cu animalele de companie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Animalele simt fenomene pe care pe noi ne depășesc. Dar asta nu trebuie să te sperie. A văzut ceva din lumea lui.

| siriusblack98 a răspuns:

Voiam sa iti zic cateva dar am citit mai apoi ca ai doar 12 anisori. Ignora pustiule, ignora.Animalele nu vor putea fi niciodata pe deplin intelese, ca si oamenii de altfel.Nu e vorba de spirite.Cainele are o vedere mult mai buna decat tine, poate vedea si o panza de paianjen care i se pare ceva wow.

| MayongoStamly20 explică (pentru siriusblack98):

Zi mi ce voiai sa zici, vreau sa stiu adevărul.
Nu ma sperii sau ceva...

| 4ndr33y a răspuns (pentru MayongoStamly20):

Intra pe Facebook pe grupul "INTAMPLARI INTERESANTE?(paranormal, science and more)" si vei primii acolo raspuns la toate intrebarile.

| Eireann a răspuns:

Biletul caine nici la un perete nu se poate uita ca te apuci sa tipi la el sau il certi.

| MayongoStamly20 explică (pentru Eireann):

Tu il si taiai daca erai in locul meulaughing

| Eireann a răspuns (pentru MayongoStamly20):

Nu cred, am pisica si iepurii si toti au voie sa se uite unde vor ei, fie ca e perete sau geam sau un colt intinecat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există spirite.
Câinele tău o fi auzit un sunet ciudat dinspre perete, sau poate a văzut un țânțar, cine știe...
Sau cel mai probabil a auzit un câine de afară lătrând și a început să latre și el.

| 4ndr33y a răspuns:

Daca cauti pe Youtube sunt o gramada de filmari de genul asta! Animalele pot simtii spiritele si de obicei demonii stau lipiti de pereti sau colturile camerelor. Fantomele nu, alea vin si pleaca dar demonii se ataseaza de persoane si locuinte. Unii n-au scapat chiar daca au adus Popa, au trebuit sa se mute. Tu l-ai primit pe popa cu Craciuni? Mie imi pare ca nu!winking