| MissLilith24 a întrebat:

Doamnee deci va rog sa imi ziceti sincer acum..doar cei care cunosc. Am cateva intrebari despre rasa golden retriever :
1. Acesti caini pot sta intr-un apartament cu 2 dormitoare (voi fi doar eu cu cainele deoarece stau singura)
2. Sunt chiar asa de activi cum se zice? Adica vreau un caine jucaus dar nu sa alerge non-stop prin casa.
3. Ce nume sa ii pun? laughing O sa imi iau un mascul.
P.S : Nu imi dati linkuri sau copy-paste de pe site-uri pentru ca asa as putea cauta si eu.
Dau funda celui mai bun si detaliat raspuns.
:*

3 răspunsuri:
| Shattered a răspuns:

Buna. Decat sa nu-ti placa natura, sau de cainele pe care ar trebui sa-l iubesti, atunci alege-ti o rasa pe placul tau. Sunt caini care pot fi tinuti in apartament si nu sunt prea activi, exact ceea ce iti doresti. Poti cauta online rasele care se incadreaza in standardele tale.
Sper ca te-am ajutat, bafta. c;

| Snkfkskncmskmcms a răspuns:

Pai din cate stiu eu, rasa Golden Retriever este foarte activa. Da, poate sta intr-un apartament, dar trebuie si el scos pe afara, ca orice caine de altfel. Sunt super activi, si usor de invatat happy Sunt foarte isteti

| MissLilith24 explică (pentru Snkfkskncmskmcms):

Asta stiam si eu...dar exista vreo posibilitate sa il fac cumva sa nu fie prea activ? nu prea imi plac cainii aceia prea jucausi care fug de nebuni si se joaca mereu