| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp isi face efectul injectia contraceptiva la pisica?

Răspuns Câştigător
| Vet a răspuns:

Depinde ce i-ai facut, probabil covinan, cam o saptamana mai pot ramane fertile asa ca ai grija. Daca tratamentul este administrat in cursul gestatiei timpurii sau tarzii, parturitia(fatarea) se poate complica prin insuficienta relaxare a cervixului(gatul uterului).

3 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Depinde de ce i s/a injectat. oricum efectul este de scurta durata, iar dupa aceea va intra in calduri odata pe luna. asa ca eu te sfatuiesc sa o sterilizezi.iti asta din proprie experiernta, am tras de timp mult pina mi/am sterilizat pisica, dar acum o luna am operat/o. Am plins in primele 2 zile cind o vedeam cum sta si nu vrea sa manince, dar dupa aceea treptat s/a refacut iar acum este super OK. Este la fel de zgubilitica si parca este mult mai afectuoasa.

| Ady3835 a răspuns:

Ia venit si ei de?laughing

| zxzx a răspuns:

O zi