| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca chow-chow (cainii din rasa asta) au probleme cu oasele si articulatiile? E o problema comuna in rasa lor?

4 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Asa am auzit si eu, dar sunt atat de frumosi! Cel mai bine mergi la un veterinar si vezi ce iti recomanda, asta daca ai in plan sa iti iei un chow-chow.

| FearNoEvil a răspuns:

Din cate stiu eu da. Ar mai putea avea si probleme cu ochii. Acum depinde si de cum il cresti, cum ai grija de el.
Cainii din rasele orientale necesita o mai mare atentie decat cei din rase europene.

| FearNoEvil a răspuns:

Din cate stiu eu da. Ar mai putea avea si probleme cu ochii. Acum depinde si de cum il cresti, cum ai grija de el.
Cainii din rasele orientale necesita o mai mare atentie decat cei din rase europene.

| valsulnorilor a răspuns:

Stiu ca aceasta rasa e o delicatese chinezeasca. din ce intrebi pot trage concluzia ca de aceea le place chinezilor ca au oasele moi si se digera usor.