| Utilizatoare123 a întrebat:

E posibil sa cresc un pui mic de gaina in casa?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stii cum, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, daca iti dau voie parintii, de ce nu?!

| lpavel a răspuns:

Binenteles daca nu te deranjeaza rahatul de gaina! Gaina nu se poate dresa sa iasa afara... asa ca isi va face nevoile pe unde apuca laughing

| Utilizatoare123 explică (pentru lpavel):

Pai o sa aiba o cusca, evident. Si uneori cand il scot sa ma joc cu el n-o sa ma deranjeze sa curat dupa.

| lpavel a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Atunci binenteles ca il poti creste in casa! Dar va trebui s-o obisnuiesti si cu apa ca daca nu o vei spala niciodata va avea un miros, dar vei reusi si cu asta daca vrei neaparat...

| Lukasssz a răspuns:

Da frate poti, dar de ce ai dori sa faci asta?

| ioana748 a răspuns:

Da, poate fi o experiență simpatica.
happy

| Dragobeta a răspuns:

Daca vrei mizerie toata casa, e posibil.

| norisorulpufos a răspuns:

Nu va trăi.
Are nevoie de compania altor pui, să fie măcar doi.
Eu am crescut pui la bloc și spun asta din experienta.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Daca ai stomacul tare. Miros oribil. Mai ales intr-un spatiu inchis.

| Sia90 a răspuns:

Bună ziua! Nu am încercat dar se poate. Trebuie să aveți multă griză de puiul de găină pentru că se poate îmbolnăvii foarte ușor

| C4c4t2093 a răspuns:

Pentru o oala de ciorba nu merita