| z0rel a întrebat:

Este fain sa ii tai coada la caine? este boxer

12 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Daca iti tai eu nasul...esti mai fain?

| iulia_7948 a răspuns:

Stii ce este fain? ca in Romania taierea cozii, cupajul urechilor sunt ilegale de vreo 10 ani si tot se gasesc jeguri de veterinari care o mai fac.

| Prezidentul a răspuns:

Nu ii aduce avantaje, cel putin in Romania.
Taierea cozii este folosita pentru cainii sportivi sau alte protectoare gen Australian Shepherd.
Eu iti recomand sa nu o faci deoarece are si ea o functie pentru circulatia sangelui.

| Bøøgey a răspuns:

Nu ba, nu e fain deloc. Nu fii meltean, nu mai inghiti orice **** auzi, e doar o cruzime nejustificata si o superstitie cretina. Lasa cainele asa cum e, cu coada intreaga. Daca i-o tai, tot ce ii provoci e durere.

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

E o cruzime fata de caine..ti.ar placea sa.ti taie tie cineva piciorul?

| deyu121 a răspuns:

Daca ii tai coada el va deveni mai agresiv, de orice rasa ar fi

| z0rel explică (pentru deyu121):

Chiar si cu stapanul?

| deyu121 a răspuns (pentru z0rel):

Pai normal dupa ce i-ai taiat coada...(daca nu esti sigur de raspunsul meu cauta oe google, scrie intrebarea si cred ca vei gasi, eu am incercat sa te ajut)

| pisicutzaPOKERITZA a răspuns:

Buna! Am gasit asta: http://www.animalzoo.ro/taierea-cozii-si-a-urechilor-moft-sau-necesitate/
Sper sa te ajute si bafta! (funda?)

| andreea8stanciu a răspuns:

Pai asta trebuie facut... dar e trist sad

| florinlucian a răspuns:

Este fain sa iti taie cineva tie nasu? daca nu, tocmai ti-ai raspuns la intrebare. de ce sa tai coada animalului ca sa para m-ai agresiv(daca un bou se arunca in wc t arunci si tu) de ce nu puteti fii unici. nu taia coada cainelui doar ca ai vazut, auzit ca, asa se face la rasa respectiva.

| AlinAdrian1992 a răspuns:

Taiatul cozii nu are absolut nicio legatura cu agresivitatea. Este pur si simplu o legenda traditionala romaneasca. Coada se taie doar pentru a-i oferi cainelui un aspect mai fioros ca sa zic asa. Fiecare om are liberul arbitru. Daca tie iti place cum ar arata fara coada taie-o. Dar daca animalul este mai mare ca varsta nu ti-as recomanda acest lucru