| Adyy5 a întrebat:

Este normal ca pisica sa ma linga? De ce o face?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea personal? acum serios cum putem stii noi de ce te linge si de ce trebuie sa fie din acelasi motive pentru care noi credem asta? fiecare specie e diferita, noi suntem homos sapeins ele sunt alta specie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da este normal, deoarece pisica asa i si manifestă afectiunea pentru stapîn, dragostea, ea te pupă, asta face ea prin lins, este fată sau băiat pisoiul, ce varsta are si ce rasă este? Te linge pe mînă? Dar tu esti fată sau băiat?

| Adyy5 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut! happy
E motanel, are in jur de 5-6 luni.
Nu e de rasa, o femeie în vârstă(78 de ani)il ținea intr-o magazie mica si prăfuită, era singur si cam neangrijit deci m-am decis sa-l adopt.Il gasise primavara aproape înghețat dar deoarece mai are cateva pisici mari care îl bat a fost nevoită sa-l tina acolo.Si era si riscul sa ajungă in strada si sa moara daca descopereau vecinii ca-l tine acolo,iar eu de la un timp imi doream un animal de companie si am avut norocul s-o întâlnesc pe aceasta femeie si sa-l iau de acolo pentru a-l duce intr-o casa calda unde poate fi iubit.
Dar iti zic cum arată.Are blana lunga, e portocaliu inchis cu dungi de aceeasi culoare mai inchise, are ochii verzi si mari iar capul e mic, botul avand forma de triunghi si bărbia e albă.
Ma linge pe mana, brat si antebrat.
Asa face si cu membrii familiei dar in special cu mine.
Credeam ca are vreo problema.
Ma linge mult si pe tot bratul.
Sunt fata.

| Samariteanul a răspuns:

Pisica se linge cand vrea sa se spele. Poate considera ca ai nevoie de o baie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa isi arata iubirea fata de tine, la fel si cainele o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur.Pentru ca te iubeste si asa isi arata afectiunea.

| mayaxhh a răspuns:

Da,este normal. O face pentru că vrea să își arate iubirea și atașamentul față de stăpân

| PandacornMaria87658 a răspuns:

Eu știam că ea face asta deoarece te posedă sau ceva de genul, adica tu esti al ei nu ea a talaughing

| HorneaDaniel2002 a răspuns:

Cauta pe YouTube despre limbajul pisicii.

| Lleahh a răspuns:

Te iubeste

| Harapumar a răspuns:

Este o chestie normală
Ea este obisnuita cu tin.
Ea manifestă o iubire fata de tine.