| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Este periculos daca am ca animal de companie un iepure? Adica pot pati ceva din cauza parului? Dau funda

Răspuns Câştigător
| tewutu a răspuns:

Nu este periculos sa ai un iepure animal de companie, singura problema care poate aparea este sa nu iti roada toata mobila si incaltamintea din casa. Daca acest lucru nu se intampla e ok! Sa iti traiasca si sa te bucuri de el.

1 răspuns:
| IonutCG90 a răspuns:

Nu, s-a demonstrat științific ca nici un animal oricât de flocos ar fi nu poate dăuna sănătatea umană. Practic părul uneori(foarte rar) este inhalat dar organizmul uman are cel puțin câteva zeci de mii dacă nu milioane de ani de evoluție deci filtrează cu ușurință un asemenea corp străin.