| Laurosa a întrebat:

Eu am un pitbull, am fost astăzi cu el la vet. deoarece avea probleme cu lăbuța și îl durea foarte tare. El e foarte cuminte. Și azi când îi umblă veterinarul la lăbuța a început să facă foarte urat (nu l-am recunoscut deloc) nu a făcut în viața lui urat sau nu a muscat pe nimeni. Oare a făcut urat fiindcă îl durea sau de ce? Și poate deveni agresiv sau orice câine face așa în astfel de momente?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Un caine poate deveni agresiv, inclusiv cu stapanul, atunci cand sufera sau se simte amenintat. happy
De cele mai multe ori, isi anunta nervozitatea prin marait, dar poate trece si la muscaturi.
Daca primesti astfel de semnale, e bine sa fii atent la cum reactioneaza si sa intelegi ce anume il deranjeaza.winking
Sunt convins ca veterinarul a atins o zona dureroasa si de aceea s-a purtat cainele asa. Nu e ceva neobisnuit, mai ales ca, in cazul cainilor, pisicilor si a altor vietuitoare necuvantoatoare, specialistul le descopera problemele prin masaj sau pipaire.
Ce diagnostic a pus doctorul? big grin

| Laurosa explică (pentru dannyel86):

Are o parte a lăbuței ruptă

| JicaContra a răspuns (pentru Laurosa):

Acum o oră | Laurosa explică (pentru dannyel86):
Are o parte a lăbuței ruptă

etete scart, atunci DE CE MAI INTREBI?!?
un os rupt partial si orice miscare de masare (iar doctorul asa consulta) produce dureri atroce

deci E ABSOLUT NORMAL ce a facut saracul catel

in plus, de ce nu l-ai intrebat pe veterinar? era clar ca iti dadea acelasi raspuns

| Laurosa explică (pentru JicaContra):

Veterinarului i-a fost frica

| JicaContra a răspuns (pentru Laurosa):

LAL, HALAL veterinar