| anonim_4396 a întrebat:

Frizerie canina. La mine in oras se cauta personal la un salon de infrumusetare canina si m-ar tenta sa incerc sa ma angajez acolo. Instruirea e gratuita pe baza unui contract de scolarizare. Iubesc cainii enorm de mult si animalele in general, nu degeaba am terminat facultatea de biologie. Insa... exista un insa.Ca orice meserie are pe langa avantaje si dezavantaje. Pe mine nu ma deranjeaza ca trebuie sa-i spal, sa-i curat urechile, sa-i tai unghiile sau sa-i tund. Mi-ar face placere sa fac toate astea. Insa ce daca nimeresc un caine agitat si fricos care vrea sa te muste? totusi cainii nu sunt oameni. Voi ce parere aveti? merita incercat?

1 răspuns:
| Kenya a răspuns:

Da,merita. Nu te gandi asa, trebuie sa prinzi experienta si vei stii de unde sa-i apuci.