| danin9 a întrebat:

FUNDA Am o pisica in varsta de 3 luni si tot imi roade cablurile: de la incarcatorul de la tel, cablurile de la calculator de la net laughing, orice cablu care ai vine in cale. CUM FAC SA O DRESEZ SA NU MAI ROADA CABLURI?

Răspuns Câştigător
| Gabriel643 a răspuns:

In fond aceast comportament se datoreaza varstei sale, pisicile si cainii, cand sunt mici le trebuie joaca, sunt varsta aia a intelegeriii, ei descopar lucruri si le incearca.E normal asa ceva la pisica ta.Credema,si eu am avut probleme din astea.Cat despre dresaj nu trebuie sa faci asta trebuie sa nu o lasi in locuri cu cabluri, daca vine sa o duci in alta parte, si incet-u cu incetu se va descotorosi de cabluri.Incearca.

3 răspunsuri:
| benny34 a răspuns:

Daca tot continua sa roada cablurile curand nu o sa mai ai de ce sa iti faci grijilaughing

| Ghica_Sebastian_1992 a răspuns:

Este mica si trebuie sa ii dai atentie. Asa am si eu o caprita care daca trec pe langa ea si nu o bag in seama sare pe mine.

| DianaMeowww a răspuns:

Si eu am pisicuta tot de 3 luni si roade tot, inclusiv degetele mele laughing