| Mary0905 a întrebat:

FUNDA! Buna! Am cumpărat un papagal de la o crescătorie Si cică e dresat... Acuma 1 ora a ajuns si e mai sperios ca ăștia pe care-i am... Si am mai dat si 80 de lei pe el +100 lei PT alta cușca! Nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Nu este obisnuit.
Trebuie sa il lesi cel Putin 2 săptămâni fără sa încerci sa te joci si fără sa il sperii.
Încetul cu încetul o sa te apropii de el si o sa vezi daca stie sa facă vreun truc. Daca nu asta e nu contează ca ai dat multi bani pe el(daca este nimfa trebuia sa fie 100 daca este perus 30-40 lei).
Contează ca te intelegi cu papagalul si ca sunteti amici.

Sper ca o sa iti meargă bine cu el!
Funda?

1 răspuns:
| Cioccolino a răspuns:

O sa dureze cateva zile pana se obisnuieste.
Lasa-l in pace sa se acomodeze cu noul loc.