| Savin_Ana-Maria_1988 a întrebat:

>>FUNDAFUNDA dar va rog ajutati-ma.: am gasit un pui de vrabie bine e mic dar totusi are puf.dar nu sta normal adica picoarele le tine intinse in fata! Este normal, cand va creste oare nu va fi bolnav? Si cum sa-l ingrijesc? Are ceva daca-i dau bucatele de paine? II trebiue si apa nu? cateva sfaturi! VA ROG! VA ROG!

Răspuns Câştigător
| Diiiiaaaa a răspuns:

Si eu am gasit odata unul.Era asa de dragut si statea tot asa, cu picioarele in fata.L-am ingrijit foarte bine, m-am atasat de el.I-am facut un loc special, il inveleam in blanita dar in cateva zile a murit...Eu zic sa ii cauti parintii puppy dog eyes. Am invatat ca niste fiinte atat de dragute nu pot supravietui in lumea asta rea...

| Savin_Ana-Maria_1988 explică (pentru Diiiiaaaa):

Parintii mi-au spus ca sunt prea mici si deoarece ei nu sunt obisnuiti in captivitate vor muri usor.dar nu vreau sal pierd. sad

| Diiiiaaaa a răspuns (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Nici eu nu vroiam..Sunt asa de dragute fapturile astea puppy dog eyes

| Savin_Ana-Maria_1988 explică (pentru Diiiiaaaa):

Da stiu sad plus ca mam atasat prea tare de el.

| Diiiiaaaa a răspuns (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Si acum ce face? Ai grija sa nu doarma prea mult ca daca doarme il poti pierde mai repede. sad

| Savin_Ana-Maria_1988 explică (pentru Diiiiaaaa):

Pai acum sta la soare dupa ce l-am hranit.dar cum sa-i dau apa cu seringa..nu i-am dat de ieri

| Diiiiaaaa a răspuns (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Da-i apa repede :d si nu il lasa prea mult la soare pentru ca se deshidrateaza repede.Succes :*