| mihaella123dy a întrebat:

Imi puteti da si mie niste sfaturi?
Acum 40 de minute am gasit un puisor de vrabie, mic, mic ( cred ca nu are mai mut de o saptamna ). Vreau sa il ingrijesc, dar nu stiu de sa ii dau si cum sa manance. Nu vreau sa moara. Chiar daca l-am gasit acum 40 de minute m-am atasat de el. VREAU SI EU SFATURI CAT MAI REPEDE!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Pe langa mai poti citi si aici >> http://www.e-pets.ro/articole/cresterea-puilor-de-pasari

> piure instant pentru sugari amestecat cu apa intr-o seringa de 1 ml - drept mancare, printre altele, desigur

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

E foarte important cei i dai sa manance! Puiul mananca mancare din gusa mamei, mancare amestecat cu saliva ei, ce contina anumite substante.
Am gasit o fata ce a patit exact ca si tine si a gasit solutia. uite aici linkul ei >> http://lauramarcuclara.blogspot.ro/2013/08/salvare-pui-de-vrabie.html

Printre altele, sa nu ii dai niciodata : nici cand e pui, nici cand e matur - ovaz! Pentru ca ii inteapa si sparge gusa - si moare!

Multa bafta! Tanara care a impartasit experienta ei cu puiul de vrabie a reusit sa il si creasca. Vei afla totul citind CU ATENTIE, PANA LA CAPAT. Sa ai grija de vrabiuta :*

| mihaella123dy explică (pentru Mayar):

Multumesc mult!

| mihaella123dy explică (pentru Mayar):

Da stii, dar la puiutul acesta de vrabie nici penele nu i-au dat. Are decat putin puf! Se face tot acelasi lucru? :*

| Mayar a răspuns (pentru mihaella123dy):

Pfoai... deci atunci cred ca trebuie sa ii dai doar mancare moale, gen pireu. Incearca cu mancare moale, de exemplu mancarep entru bebelasi, desi chiar laptele nu stiu daca ar fi indicat. nu cred ca e indicat inclusiv lapte la el.

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Pe langa mai poti citi si aici >> http://www.e-pets.ro/articole/cresterea-puilor-de-pasari

> piure instant pentru sugari amestecat cu apa intr-o seringa de 1 ml - drept mancare, printre altele, desigur

| andreiadrian12 a răspuns:

Ma poti contacta pe contul TPU prin mesaj referitor a vrabiute randunele! Am o fetita copila careia ii plac, platesc oricat pentru o vrabiuta randunica femela si colivia si transportul specializat curierul dupa 15 mai iau pensia.