| GameRoGo1 a întrebat:

Funda si vot. Cum se comporta o pisica atunci cand este gata sa fete? Gen, cum iti dai seama ca va intra in travaliu? Pisica mea a inceput sa se puna pe jos si sa gafaie cum ar fi intrat in travaliu dupa care si- revenit dar nu sunt sigura daca este gestanta dar nu stiu cand va urma sa fete. Nu vreau raspunsuri dupa internet, ci de la cei ce au mai avut o pisica sau au si a avut pisoi. Multumesc.

2 răspunsuri:
| kresycenzia a răspuns:

Pisica înainte cu cateva zile de a fata ii cresc sânii și sunt foarte vizibili. Va căuta un loc retras pentru a naște puii, pentru a nu fi deranjata, sau invers, va căuta prezenta cuiva din familie înainte. Nu te speria, pisicile de obicei nu au complicații la naștere, trebuie doar sa te uiți la ea din când în când, sa vezi Cum se descurca. Atunci când termina va manca placenta și își va spala puii. Nu Îți face griji.