| Liceanul a întrebat:

Funda! Va rog as dori niste glume pe care tineti minte ca le-ati zis voi sau altii.Va rog sa fie glume pe care sa le pot folosi in urmatoarele imprejurari:cineva zice/face ceva,iar eu comentez ceva care starneste rasul,dar fara sa jignesc, facand lumea sa creada ca sunt amuzant.Asta imi va dezvolta simtul umorului si astfel voi avea inspiratie tot timpul.Va rog orice,dar NU bancuri sau chestii de genul asta.
Cine imi spune fix ce vreau,va primi funda+complimente
Cine nu stie sa nu raspunda.
Cine ma insulta,plateste.
P.S:Va rog respectati tot ce am spus daca vreti funda si laude.
Scuze de amenintarea celor ce ma insulta, dar nu ma pot lasa calcat in picioare.
Sa nu prind pe nimeni din cei care raspund ca vin cu contraziceri sau alte idei.
Multumesc (mai ales pentru intelegere) ^-^

6 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Mai exact vrei sa intorci glumele oricui din jurul tau, sa ai raspuns pentru orice afirmatie...hmm, e cam dificil sa iti raspundem la chestia asta.Totul depinde de tine, doar tu stii ce auzi si ce poti raspunde acelei persoane.Mi se intampla si mie des sa raspund astfel si sa starnesc zambete celor din jur, dar asta nu te poate invata cineva.Trebuie sa iti vina atunci pe moment raspunsul.Tot ce ai putea face este sa te uiti la cat mai multe emisiuni de divertisment, poti incerca cu StandUp Comedy, asa o sa iti faci o idee si poate ca o sa te ajute pe viitor.O seara buna.

| Liceanul explică (pentru NYK4u):

Multam.O zi buna.Dar nu m-ai ajutat.Cititi mai oameni buni cu atentie o intrebare inainte de a raspunde! Am cerut fix acel lucru, nu veni cu altceva.

| NYK4u a răspuns:

Stiu ce ai vrut sa zici, dar e mai complicat de explicat.
Uite un exemplu pentru tine:
Stateam si fumam o tigara (eram mai multi) si trece unul si ma intreaba: ce faci ma, fumezi? La care eu i-am raspuns: Nu fram, incerc sa iau legatura cu indieni big grin a fost show.

| Liceanul explică (pentru NYK4u):

Multam,ti-as da vot daca as putea.

| AquagirlDiana a răspuns:

Depinde in ce situatie te aflii, fiindca replicilea astea vin instinctiv, si in general acelora care au simtul umorului. Nu le poti invata.dar ceva ar fi daca cineva intraba o chestie cam aiurea tu sa raspunzi ca sa intrebe prosii, si s-a gasit unul, ma rog e cam banala, dar asta e prima care mi-a venit in minte.

| Liceanul explică (pentru AquagirlDiana):

Tu aicitit ce am scris acolo?!