| Liceanul a întrebat:

Funda! Va rog as dori niste glume pe care tineti minte ca le-ati zis voi sau altii.Va rog sa fie glume pe care sa le pot folosi in urmatoarele imprejurari:cineva zice/face ceva, iar eu comentez ceva care starneste rasul, dar fara sa jignesc, facand lumea sa creada ca sunt amuzant.Asta imi va dezvolta simtul umorului si astfel voi avea inspiratie tot timpul.Va rog orice,dar NU bancuri sau chestii de genul asta.

Cine imi spune fix ce vreau,va primi funda+complimente

Cine nu stie sa nu raspunda.

Cine ma insulta,plateste.

Va rog respectati tot ce am spus daca vreti funda si laude.

Scuze de amenintarea celor ce ma insulta, dar nu ma pot lasa calcat in picioare.

Sa nu prind pe nimeni din cei care raspund ca vin cu contraziceri sau alte idei.
Va rog oamenilor,spuneti-mi fix ce vreau! Cine imi spune altceva, va primi "ignore".
PS:Va rog, Spuneti fix ce vrea.Sa n-aud altceva decat ce am cerut sau cel care spune s-a ars!
Orice, dar sa n-aud altceva decat glume de care am cerut eu.
Multumesc (mai ales pentru intelegere) ^-^

13 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

1. Simtul umorului e nativ. Il ai sau nu il ai. Nu ti-l dezvolti copiind comentariile altora.
2. Esti frustrat. Probabil nu rade lumea la glumele tale. Uite un sfat: Nici nu o sa rada vreodata daca nu sunt spontane.
3. Ciudatule. Hai sa te vad ce-mi faci.
4. Da-mi ignore. Ma doare fix in sosete.
5. Tzancule. Cine esti tu sa ne ameninti?

| EmoPikachu a răspuns (pentru Kriss96):

Ahahaha laughing! Bravo happy

| Liceanul explică (pentru Kriss96):

1.Trebuie sa-mi fac dreptate fata de cei care ma ataca, deci NU-I AMENINT PE CEI CARE N-AU VREO TREABA CU MINE.Am si uitat sa spun ca ii atac, injur, apoi "ignore"
2.Esti cel mai mare c@k*t de pe site
3.Esti analfabet:Se scrie "tancule", nu cu "tz" cum ai scris tu.
4.Si daca nu rade la glumele mele ce?! Esti tuuuuu...cel mai amuzant cumva?
5.Scuzati vocabularul, dar NU MAI MANCA C@K*T cu ideea asta a ta:"Simtul umorului e nativ. Il ai sau nu il ai.", asta e o conceptie eronata si fara sens. Daca o persoana care n-a fost niciodata amuzanta ajunge intr-o zi (si nu avea bunici sau parinti amuzanti)-sunt cazuri de astea-atunci ce spui?!
6.Acum ai vazut ce-ti fac, mai comentezi?! Daca taceai nu primeai toate insultele astea! Iti dau "ignore" ca sa incheiem.

| Liceanul explică (pentru EmoPikachu):

Uita-te la raspunsul ala al meu lung.Sa vezi ce "bravo" am eu.

| EmoPikachu a răspuns (pentru Liceanul):

Bravo...Muahahahha 3happy

| Liceanul explică (pentru EmoPikachu):

Merci

| pbsolver a răspuns:

Poti incepe prin a nu mai fi asa comunist. daca esti genul de persoana care glumeste cu altii dar nu permite altora sa glumeasca cu el, n-o sa-ti reuseasca niciodata.
depinde de grupurile in care te invarti... daca esti cu baietii si iti permiti orice gluma, nu te limita, in cazul in care sunt si domnisoare prin preajma, treaba e mai sensibila...
sunt multe tipuri de glume,
ca sa poti glumi cu cineva, trebuie sa il cunosti foarte bine, si sa-ti poti permite anumite chestii...
spune-mi cateva chestii despre tine sau un prieten si eu o sa incerc sa fac 2 sau mai multe tipuri de glume ca sa-ti dai seama despre ce vorbesc...

| pbsolver a răspuns (pentru pbsolver):

Sa-ti dau un exemplu... creatie proprie...
intr-o zi m-am imbracat tot in albastru, pantaloni, tricou, tenesi, hanorac. m-am oprit in fata blocului unde erau baietii si mi-au facut o observatie "ia uite ce s-a asortat x azi..." la care am raspuns "da, adevarat, zici ca sunt tapet"
intotdeauna poti incepe cu o gluma usoara la adresa ta... la ele vor rade toti...

| pbsolver a răspuns (pentru pbsolver):

Si inca o chestie... ca glumele sa fie cat mai amuzante trebuie sa stai cat poti de serios. incearca sa nu razi la glumele tale, sa afisezi doar un zambet usor, fara sa ti se vada gingiile. sarcasmul ajuta in multe cazuri. uita-te la standup comedy... cauta inspiratie happy

| Liceanul explică (pentru pbsolver):

Dar ma fac de ras?

| pbsolver a răspuns (pentru Liceanul):

Nu te faci de ras. ti-am spus, totul depinde de imprejurimi si de gluma respectiva. mai e gluma (cu tenta usor sexuala) cu "zise ea/el"
exemplu: vorbesti cu o fata despre un subiect banal, cum ar fi sa zicem painea... ea iti spune ca isi ia paine normala de 200g, tu spui ca iti cumperi de 500g. la care ea face o remarca de genu' cu privire la painea ta "e prea mare aia, nici macar nu pot s-o cuprind cu o mana" si tu vii cu replica seaca "zise ea"
intelegi la ce ma refer?

| EmoPikachu a răspuns:

Pai eu de exemplu sunt cea mai funny fata din clasa dar nu pot spune doar cateva chesti caci daca tu nu spui nimic mie nu imi vine in minte o replica:

-Daca cineva iti spune ceva despre care nu te intreseaza poti spune: "Simti ca-mi pasa?" (ajuta daca iti pui mana pe urarul lui/ei cand o spui)

-Asta nu e funny dar e draguta totusi : Daca iti place de cineva sau iti pasa de el/ea si ii spui ceva si lui nu-i prea pasa spune-i : "Imi faci o favoare?" el/ea v-a zice "Daca pot" atunci tu-i spui "Poti sa te prefaci ca-ti pasa?"

-Sau daca o persoana zic ceva "inteligent" si ea(persoana) nu prea e desteapta poti sa-i spui : "Te-ai gandit mult?"
P.S: Astea dor cu persoane cu care iti permitiwinking

| kiiikiikik a răspuns:

Pai daca cineva se împiedică ii poti spune stai pe doua iar la scoală poti spune ca miroase a creier ars. Sper ca te ajuta