| Liceanul a întrebat:

Funda! Va rog dati-mi niste site-uri de unde pot lua glume cu care sa-mi dezvolt simtul umorului.Va rog orice, dar NU glume gen:"Bula si Strula au facut nu stiu ce..." ca nu ma ajuta prea mult.As dori va rog niste glume pe care sa le folosesc in urmatoarele imprejurari:Cineva face/zice ceva (sau intr-o discutie se aduce vorba de un anumit subiect),iar eu zic ceva care starneste rasul lumii,dar fara sa jignesc pe nimeni. Vreau sa-mi dezvolt simtul umorului, devenind astfel amuzant.Va rog ca macar de pe acele site-uri sa iau o gluma pe care s-o zic, crezandu-se ca e a mea.
P.S:VA ROG ORICE SITE DE GENUL PE CARE L-AM CERUT ANTERIOR si va rog tare mult sa stiti ca:
Cei care nu stiu sa nu raspunda.
Cei care dau raspunsuri cu adevarat folositoare vor primi funda+complimente
Sa NU prind vreunul care raspunde ca vine cu contraziceri sau alte idei.
Merci. ^-^

6 răspunsuri:
| Loredana123 a răspuns:

1. Avionul dacă nu zboară-pică, secretara dacă nu pică-zboară!
2. Pescarul vinde PEŞTE, iar peştele vinde femei.
3. Cu cine se învecinează Russia? Cu cine vrea ea!
4. Femeia nu-i inferioară bărbatului, superioară nu-i, iar de egalitate nici nu poate fi vorba!
5. Psihoza siamezului: Fratele său este vitreg!
6. Numai în limba romană cuvîntul HOŢ are şi sens de dezmierdare sau laudă.
7. La broaşte, ca şi la dame, contează doar picioarele!
8. Pe mulţi moartea îi lasă. RECI!
9. Fetele de azi vor fi mamele de mîine, dacă nu-s atente!
10. Pentru a nu i se sparge locuinţa, a scris pe uşă INGINER!
11. Mulţi se căsătoresc pentru a avea o plăcere cînd ies din casă.
12. Dacă îi dai ungurului dreptul, el vrea şi stângul!
13. Până şi canibalii s-au săturat de oameni.
14. Un cap ridicat la putere devine, pătrat!
15. Clasificarea bărbaţilor: oameni si căsătoriţi.
16. La un cozonac unii mănînca stafidele, alţii doar rahatul!
17. Lumea este împărţită în 2 sisteme: capitalist şi… nervos!
18. In faţa grătarului cu mici romanul încearcă un sentiment de măreţie istorică.
19. Căsătoria este principala cauză a divorţului.
20. Cele mai ţapene femei se găsesc la…morgă!
21. Unul a căzut de la etajul 10. După un timp a căzut şi un smoc de păr. Folosea o loţiune pentru căderea întîrziată a părului!
22. Diferenţa dintre un OZN şi o soacră de treabă: OZN-uri s-au mai văzut!
23. Femeile infidele au regrete, dar tot cele fidele regretă mai mult!
24. Universul şi prostia nu au limite. Noi le-am atins!
25. Toţi iţi vor binele! Nu-i lăsa să ţi-l ia!

| Liceanul explică (pentru Loredana123):

Tu ai citit ce am cerut acolo?

| Liceanul explică (pentru IngerasulMicutz):

Tu ai citit ce ai dat acolo?! Chiar in intrebare am scris ca nu vreau glume de genul asta.Nu tii clar?!