| inzis92 a întrebat:

Hamsterii mei rod plasticul de la cusca. E normal sau e periculos pentru ei daca inghit bucatelele roase?

Răspuns Câştigător
| Traianosik a răspuns:

E periculos deoarece le poate ramane o particica in gat si da este normal ca hamsterii sa simta nevoia sa roada ceva cum nu au ce rod plasticele de la cusca. Da-le si tu ceva din burete sau plus micut sa roada. Gasesti la Pet Shop multe. Funda?

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Nu e periculos deloc.am avut 5 hamsterii si stiu foarte bine daca rod,rod doar sa faca gaura sa scape, nu sa manance al meu a si scapat si oricum ai crezi asa prosti sa manance orce are in gura? oricum i-ai dat FUNDA la primul, macar mai asculta si tu mai multe rasp.

| inzis92 explică:

Multumesc mult Traianosik. Deja i-am mutat intr-un acvariu. Funda!happy