| AlexandraRusu26 a întrebat:

Hamsterul meu are o umflatura sub ochi de cateva zile, ce este mai exact, care este cauza si cum se vindeca?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim! Consult prin ecranul computerului nu putem face, asa ca, te invitam sa-l duci la veterinar!

| Violleta2022 a răspuns:

Stiu ca nu ti-a placut raspunsul meu, dar este singurul adevarat! Daca tu astepti ca cineva sa vada hamsterul tau prin telepatie, cred ca esti un bebe mic, care habar nu are ca noi nu putem ghicii de aici, ce probleme are un soarece.
Dar daca vrei ca hamsterul tau sa mai traiasca, ia-l si du-l la veterinar, ca mai poate fii salvat inca, pana nu-i urca infectia aia la cap si moare.

| AlexandraRusu26 explică (pentru Violleta2022):

Consider ca este cazul sa iti revii putin, singurul "bebe mic" esti tu pentru simplul fapt ca te simti atacata de faptul ca iti consider raspunsul eronat. Daca stii sa dai un raspuns ajutator sau macar orientativ cu mare drag iti accept opinia. Nu te am pus sa ghicesti nimic, intrebarea era adresata persoanelor care, poate, au trecut cu animalele lor de companie prin situatii asemanatoare si ma pot sfatui in legatura cu problema pe care am pus o in discutie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandraRusu26):

Da, am trecut printr-o situatie asemanatoare cu un iepuras si a murit, pentru ca nepotica mea nu l-a dus imediat la veterinar.

Cat priveste bebele mic, tot la stadul ala ai ramas, daca tu crezi ca cineva iti poate pune un diagnostic si da tratament, pe nevazute.
Daca tii la soarecele ala, du-l la veterinar, pana nu moare, ca infectia de la ochi urca rapid la cap.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Pai,dul la veterinar, cred ca o sa ii faca o micuta overatie su ii da medicamente ceva, si la pisica mea tot asa s-a intamplat si am dus-o la veterinar, si i-a facut o micuta operatie

| AlexandraRusu26 explică (pentru Doina_Muntean_1971):

Iti multumesc frumos!

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru AlexandraRusu26):

Cu mare placere

| Unicorn1234509876 a răspuns (pentru AlexandraRusu26):

Te-aș sfătui să te duci de urgenta la medicul veterinar pentru că s-ar putea să fie ceva destul de grav daca nu tratezi acea mică bubita la timp, sau, si mai rău s-ar putea să îi afecteze vederea micuțului hamster.Bafta!

| Unicorn1234509876 a răspuns:

Nu stiu ce este.
Dar du-te de urgenta la medicul veterinar dacă nu vrei să-l pierzi!

| Sofia222668 a răspuns:

Ar trebui sal duci la doctor el te poate ajuta