| BBAlyss a întrebat:

Buna

Am 2 papagali, un mascul si o femela, de fapt am vut deoarece acum i-am dat in grija altor persoane, si anume bunicilor si unchiului meu. Femelei i-a aparut de cateva zile o umflatura in zona gatului, se vede ceva rotund.Joi avea acea "umflatura", iar astazi cand am fost sa o vad era plina de sange acolo. Bunica mi-a spus ca celalalt a ciupit-o.

As vrea sa stiu din ce cauza i-a aparut acea umflatura, si daca se poate face ceva.

2 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Umflatura la gat poate fi o infectie si sangerarea poate fi din cauza ca celalat papagal a ciupit-o nestiind ce are. totusi, decat sa se agraveze, poate chiar sa moara, ar fi cel mai bine sa o duci la veterinar.

| RuSuMaRiAn a răspuns:

-Mie nu mi sa mai intamplat asta la papagalii mei am avut si eu doi o femela si eu mascul dar la nici unul dar ascult-o pe PAULAAAAA ESTE MAI BINE! SaLuT!