| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Am 2 papagali, un mascul si o femela, de fapt am vut deoarece acum i-am dat in grija altor persoane, si anume bunicilor si unchiului meu. Femelei i-a aparut de cateva zile o umflatura in zona gatului, se vede ceva rotund.Joi avea acea "umflatura", iar astazi cand am fost sa o vad era plina de sange acolo. Bunica mi-a spus ca celalalt a ciupit-o.

As vrea sa stiu din ce cauza i-a aparut acea umflatura, si daca se poate face ceva.

2 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Ori o duci la un veterinar BUN, ori îi mănânci coliva. Alte opţiuni n-ai. Păcat că nu-s prea mulţi medici care se pricep la păsări, nu mi-ai zis nici în ce oraş stai... ştiam de pe forumuri că cel mai ca lumea e undeva prin Alba-Iulia (parcă) dar nu cred că s-ar deplasa cineva până acolo. Găseşti sigur unul ok şi în oraşul tău, am avut doi peruşi când eram mică (unul cu probleme la picior, unul cu râie) şi ai mei i-au dus undeva pe la Ilioara (Bucureşti), pe lângă poligon

| BBAlyss explică (pentru Muflă):

Sunt din hunedoara