| Freky229 a întrebat:

Ieri am achizionat o cusca pt hansterul meu sirian, el este la mine de 6 luni pana acum a fost in acvariu unde era doar o roata si apa.
In aceasta cusca, am scara unde urca sus la casa, iar jos are roata.
1.De ce hamsterul meu nu doarme in casa? De urcat, urca, intra in casa, dar sa-i pun rumegus acolo?
2.Hamsterul nu se da pe noua roata, e agatata de cusca si e mai mica decat cea veche, de ce?
3. De unde i-as putea lua o sfera, ieftina pt hamsterul meu, si sa nu platesc transport, pe la mine in oras nu am gasit.
4.De unde ii pot lua fan tot de pe net?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1. Poate s-a obisnuit in acvariu sa doarma unde vrea, daca nu avut casa nu e obisnuit. Hamsterul meu isi pune singur rumegus in casa dar poti sa-i pui si tu.
2. Lasa-l sa se acomodeze cu noua lui cusca.Cand va fi plictisit sigur se va da in rotita. Unii hamsteri sunt lenesi si nu fac nimic laughing
3. La un petshop sau daca la tine in oras, in piata, undeva mai sunt oameni care vind hamsteri, papagali, mancare specifica lor, custi si jucarii. Acolo e posibil sa gasesti, cel putin la mine este si costa 30 de lei. Sau cauti pe olx, eMAG etc.
4. Nu ii trebuie fan ci rumegus si se gaseste la petshop sau la supermarket la standul pentru animale.

2 răspunsuri:
| supremxxxoxo a răspuns:

Du-te la magazin de animale, pet shop sau cauta online ca sa cumperi, si poate ca nu se urca pe scara din :-ori este mai prost, poate ii este mai greu dorind confor, ademeneste-l cu mancare, pune sus acolo niste branza sau ce mananca el de regula ceva cu miros. pune-i rumegusul afara! funda. intrbreaba pentru nelamuriri

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Hamsterul tau e refugiat?