| DenimM a întrebat:

HEEEELP TPU!
Am un papagal nimfa (femela) de 2 ani si e foarte agreseiv, nici acum el nu s-a invatat sa stea pe mana omului, sa stea sa-l mangai, dar zboara prin casa, se suie pe masa cand mananc, mananca si el, asa e invatat.
As vrea sa-i cumpar un urmatoarele zile o pereche (mascul), dar nu stiu daca il va primi in colivie, mi-e frica sa nu se atace, sa se omoare din cauza agresivitatii ei sad Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| BornToBeLoved a răspuns:

Adu mai intai un papagal de la ceva prieten si vezi cum se comporta! Bafta

| BornToBeLoved a răspuns:

Pai fa o intelegere cu aia de
La petshop sa ti l lase cateva ore sa vezi ce si cum, sau du femela ta acolo

| pitikDEn a răspuns:

Incearca si pune-i o oglinda si vezi cum reacioneaza dar nu I-o lasa ca se obisnuieste cu ea si o sa faca mai urat cand o sa o iei. asa e si al meu...e foarte agresiv