| Stefi3Unicorn a întrebat:

Heei. Am 5 pui de catei(De vreo luna jumate) la care le-a murit mama acum cateva saptamani. si eu ii hranesc cu lapte de vaca dar li s-au facut limbrici de la atata lapte si din cauza asta mi-au murit deja 3..Am fost azi la veterinar si mi-a dat ceva sa le dau in gura cu sinringa pentru limbrici dar nu prea mananca de catea zile. Am incercat sa le dau paine cu pate(pentru ca am auzit ca e bun pateul pentru ei) si macaroane pe langa lapte si tot nu mananca. Ce as putea face, ce le-as putea da de mancare?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In link gasesti retete de preparare a inlocuitorului de lapte matern si retete de preparare in casa a hranei semisolide cu care trebuie obisnuiti dupa varsta de 1 luna:http://www.animamedvet.ro/......intarcare/

3 răspunsuri:
| Alexxxaa1010 a răspuns:

Laptele de vaca e destul de concentrat, trebuia sa te gandesti inainte sa le dai atata.
Da-le conserve pentru catei, sunt la supermarket-uri sau du-te la un Pet Shop. Sunt conserve cu carne de vita sau diferite sortimente de hrana pentru pui.

| cumdc a răspuns:

Cum zisa si alexxxaa1010 laptele e prea concentrat, trebuia sa il mai amesteti cu apa daca nu mananca nici acele conserve sau nu ai de unde sa iei ( eu stau la tara la mine nu se gasesc conserve pentru caini ) poti sa incerci sa le dai ciorba

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru cumdc):

Nu e ok sa le dea ciorba acum, dupa ciorba o sa le mearga burta grozav in momentele astea. Ma gandesc ca ar trebui sa fie ceva consistent, poate putina carne de pui, daca nu mananca conserve sau daca nu o sa gaseasca.