| larisa_8487 a întrebat:

Mi-am cumparat un cutu mic(are 3 saptamani)...il hranesc cu lapte, galbenus de ou, mancare speciala pentru junior, branza de vaca, si alte "retele" ce le-am gasit pe net...as vrea sa ma sfatuiti si voi ce i-as mai p-utea da de macare? aaa.si cam cat costa un vaccin pentru el? curand trebuie sa-l duc si la veterinarhappy

Răspuns Câştigător
| ankyann a răspuns:

Este foarte mic, de obicei dupa 6 saptamani se iau de la mama lor. Pe la 3 saptamani se face deparazitarea si apoi pe la 6 saptamani primul vaccin(apoi se mai fac vreo 3 pana la un an) Este mai bine sa te duci la veterinar.Ca hrana, de la Royal exista niste bobite foarte mici (Starter?) care se pun in lapte pentru a se inmuia si le poate manca foarte usou. Sa-ti traiasa!

2 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Un vccin nu costa f mult, dar trebuie sa ai grija ...ca inainte de vaccin trebuie sa ii dai niste pastile... nu mai stiu... cutzu meu e mare deja... mergi la un veterinar si te va lamuri el ...sa-ti traisca cutzu :*

| larisa_8487 explică:

Am aflat toate nelamuririle, am fost la magazin de specialitate si mi-a fost dat raspunsul la toate intrebarile! mersi:*