| Stefi3Unicorn a întrebat:

Hei. Am niste catelusi de vreo luna jumate si nu mananca nimic de vreo 2 zile. Am incercat cu mancare de caine umede junior, retete de pe internet, am fost si la medicul veterinar si mi-a dat ceva medicament dar nu le-a trecut. e destul de posibil ca se intampla asta pentru ca le-am dat sa manance lapte de vaca de vreo 2 saptamani pentru ca le-a murit mama..si doar azi am aflat ca e prea concentrat pentru ei. Va rog sa ma ajuntati pentru ca chiar nu stiu ce sa mai fac cu ei. sad
Promit funda

6 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Daca nu vomita dupa ce mananca, nu au scaun cu sange, sunt sanatosi tun, atunci saracii sunt in depresie si au nevoie si ei ca si noi de mama lor (cat suntem mici).O sa treaca perioada asta, fii fara grija, doar da-le iubire.

| Stefi3Unicorn explică (pentru DavidoffUser):

2 dintre ei au vomitat, da nu au scaun cu sange. Si daca nu vor sa manance e pot sa le fac?

| DavidoffUser a răspuns (pentru Stefi3Unicorn):

Du-te cu ei la veterinar daca se ingroasa gluma,spune-i ce le-ai dat sa manance etc.O problema ar fi laptele,unii il tolereaza,altii il vomita,nu le mai da niciun fel de lapte, doar apa si mancare gatita sau de caini si sper ca nu cumva sa le fi dat oase ca-s periculoase si le taie stomacul cand sunt in crestere pentru ca ei le inghit ca pe alune, nu le mai mesteca si apar probleme, gen spume la gura, vomitat, nu au pofta de mancare si intr-un final mor.Asa am patit eu cu un caine de-al meu.I-a dat un bou (ca nu pot sa-i zic altfel, taica-miu vitreg ) niste oase care i-au perforat stomacul.Eu nu stiam ce are, stiind ca-i dau ciorba de oase (mananca doar zeama aia si mai tarziu ii dadeam mancare de caini), ma gandeam ca o fi inghitit dracu pietre la cat sunt canii de "retardati" cand sunt mici.Cand am aflat eu cauza, ca nici nu mi-a zis, asa de nesimtit a fost, i-am spus " sa nu te mai atingi de vreun caine de-al meu ca te bag in spital ".

| Alll3x a răspuns:

In primul rand ia afectat laptele de vaca. S i in aldoilea rand sunt afectati foarte tare de moarte mamei lor / ca nu o vad langa ei sad

| Stefi3Unicorn explică (pentru Alll3x):

Pai de asta mi-am dat si eu seama. dar chiar nu stiu ce sa fac cu ei. sad

| Alll3x a răspuns (pentru Stefi3Unicorn):

Nu ai ce sa le faci decat sa stai tu langa ei sa-i ti langa tine sa i incalzesti saU sa ai noroc sa gasesti o catea care sa nu i manance si sa-i hraneasca