| SofiaGeorgiana a întrebat:

Heei! Am stat si m-am gandit la ce caine sa imi cumpar ...eu as fi optat pt husky, rottwiler, samoyed sau labrador..rottwiler cred ca este cam dificil de tinut pt mine avand in vedere ca va fi primul meu caine...husky si smoyed parca, nu stiu..imi plac mult dar parca imi plac doar pt ca sunt frumosi ...chiar daca si ei sunt inteligenti..labradorul mi se par cei mai potriviti..sunt frumosi, inteligenti si jucausi... poate o sa mai ma gandesc si la alte rase de caini pana imi voi cumpara unul.dar pana atunci astea sunt singurele care chiar imi plac.( p.s stau la curte.) Daca aveti experienta cu vre-un caine mentionat, va rog sa imi spuneti ..si sa ma ajutati sa ma decid pe care sa il cumpar!
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| ioanacristina666 a răspuns:

Este bine ca stai la curte, sunt rase care necesita mult spatiu.Rottweileru,cum spui si tu poate fi mai dificil, mai agresiv.(este mai bun pentru paza) Husky urla intr-una laughing, nu latra si nu sunt chiar asa de inteligenti.Samoyed-ul e ok, dar poate fi mai greu de intretinut cu blana. Din cate vad eu ca ai scris tu mai sus, cel mai mult iti place Labradorul. Si eu as alege tot Labradorul.Si ai dreptate este foarte inteligent, frumos, jucaus, prietenos etc.Deci,parerea mea, Labrador sau Golden Retriever (dintre cainii mentionati mai sus)

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu am labrador si e super.e un caine de talie mare ff puternic.inteligent jucaus.care o sa te iubeasca f mult.

| SofiaGeorgiana explică:

Eu locuiesc in U.K... Si aici in orasul meu ploua cam des...Iar daca in unele zile nu il scot decat o data afara sau nu stiu...Il afecteaza cu ceva? ( labradorul )