| chibivapire a întrebat:

De ce nu poti participa la atelaje de caini cu alte rase in afara de husky sau samoyed?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pune tu un maidanez sa stea cu zilele la -25 grade în viscol sa vezi cat rezista. Pentru. Us ca tiara trebui 3 haite ca sa aibă putere sa tragă.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Ei sunt cei mai rezistenți la frig. Cel puțin asta cred ca este motivul. Fiecare câine are atuurile lui. Ciobănescul mioritic la oi, ciobănescul german îl folosesc în politie, golden îl dresezi sa ajute persoanele fără vedere... Etc.

| andreipacuraru a răspuns:

Ptc rasele astea 2 sunt recunoscute pentru asa ceva, de acolo au plecat. Sa pui alte rase sa faca asta se numeste abuz de animale si este ilegal.