| Allexyy a întrebat:

Heei! Eu am 2 hamsteri si nu stiu care este masculul si care e feminina! Ma puteti ajuta? Multumeesc :*!

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Am si eu un hamster, dar din cate stiu, hamsterul trebuie sa aiba 2 orificii, la femele orificile sunt foarte apropiate de parca ar fi numai unul, iar la mascul orificile sunt mai despartite.Acuma depinde ce hasmteri ai, ori sirian ori hamster pitic (roboronvski).

| Allexyy explică (pentru Adrianetc):

Ok! Eu am hamsteri pitici. Dar iti multumesc pentru raspuns. Imi e de folos! :*

| Adrianetc a răspuns (pentru Allexyy):

Daca ia putea sa faci poze la hamsteri si ti-as putea spune daca e femela sau mascul, hamsterul meu (tot pitic) e femela

| Allexyy explică (pentru Adrianetc):

File:///C:/Documents%20and%20Settings/Admin/Desktop/imagini/we%20heart%20it/482135_414692858626873_270501999_n.jpg file:///C:/Documents%20and%20Settings/Admin/Desktop/imagini/we%20heart%20it/483813_414692785293547_1473959078_n.jpg Imi pare rau doar adtea le-am putu face. Spar sa fie vreo diferanta...

| Adrianetc a răspuns (pentru Allexyy):

Avem aceeasi cuscahee hee cred ca ai luat hamsterii si cusca de la shoping mall Ploiesti, cand ma refeream sa faci poze la hamsteri, vroiam sa spun sa faci poze la burta hamsterului astfel incat sa-mi dau seama daca e femela sau mascul, cum faci asta? daca sunt prea speriati, i poti lua de ceafa usor (ca la pisica) si practic paralizeaza. happy

6 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

La mascus se observa ditamai testiculele(ouale), deci. uita-te sub coada.