| kumika a întrebat:

Heei! Am si eu un blog pe google si nu stiu cum sa-l optimizez. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Nu stiu ce exact vrei sa optimizezi, dar blogurile blogspot sunt din start cea mai proasta alegere.
Daca te referi la optimizare aspect, navigare, etc, trebuie un pic de cunostinte de cod sa iasa pe gustul tau.
Daca te referi la optimizare SEO (sa apari mai des si mai sus in google) iti sugerezi sa platesti un domeniu.ro si sa folosesti wordpress.
Un blog gratuit e un blog gratuit, nu poti avea pretentia sa apara in primele 10 pe un termen cu zeci/sute de mii de rezultate.
Si la domenii.ro trebuie ceva cunostinte. happy
Gandeste-te de ce ar aparea al tau in primele 10 si nu oricare altul din alea sutele de mii. Poate vrei mai mult deca e posibil.
Mult succes