| Dindelegan_Bogdan_1997 a întrebat:

Heei, TPU! Am o catea de aproximativ 8-10 luni, adoptata de pe strazi. E foarte hiperactiva, alearga toata ziua prin țarcul ei, latra la pasari si e mereu fericita cand ma vede, dar de cateva zile nu prea are pofta de mancare, sta mereu intr-un loc si are ochii rosii. Banuiam ca e de la caldura, insa astazi au inceput sa scada temperaturile si e tot asa. Stiti cumva ce boala are sau daca e grav sau nu? Va necesita tratament medicamentos sau isi va reveni dupa vreo 2-3 zile? Vreau raspuns urgent, mi-e frica sa nu moara.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie dus la medic! Ochii rosii pot avea cauze multiple: http://bit.ly/2wZw6D9