| twykersuperstar a întrebat:

Hei.
Acum 4 zile urma sa luam un caine dar nu a mai sunat femeia cu el.
Mama vroia sa faca ceva cu mine luni dar eu eram suparata din cauza cainelui si am zis ca nu vreau ca nu am chef.Se suparase pe mine, dar am intrebat-o ieri daca mai este suparata si a zis ca nu.Am vrut sa-i zic ca am gasit un caine dar ea nici nu mai vrea sa auda acum. Sfatuiti-ma, ajutati-ma! Ce sa fac ca sa o conving din nou? Ce sa fac ca sa ma asculte?

6 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Sh imi dai fundita?

Pai spune-i ca te plictisesti...ca nu ai ce sa faci si spune-i ca un caine ar fi perfect pentru. tine... spune-i ca tu il vei plimba il vei hranii.

daca tot nu e de acord spune-i ca vei fii mult mai fericita daca iti va lua un caine si ca nu o vei mai supara.

Bafta!

Sper ca te-am ajutat!winking.

| Adella05 a răspuns:

Daca esti baiat scuze ca am scris "fericita". big grin

| MissAvocado a răspuns:

De unlte ori nu merge ( crede-ma am incercat cu porcusori de guineea si inca mai incerc ) speranta moare ultima, nu o zapaci ai grija de lucrurile de prin casa... sterge prafu ai grija de flori asa va vedea ca ai responsabilitate si poate asta te va ajuta :* incearca sa-i spui ca vei avea grija de el sau ea si mereu ii vei oferi ceea ce e navoie

| valThina a răspuns:

Trebuie sa vb cu ea si sa ii zici ca vrei un caine/catea si ca vei avea grija de el si ca este responsabilitatea ta nu a ei de a avea grija d animalut.
am si eu o catelusa de 3 luni saint bernand daca vrei big grin ti-o dau si gratis daca vrei(pretul ei e de 50 ron)

| Betty a răspuns:

Spune-i ca un caine te-ar ajuta sa te maturizezi si ai deveni mult mai responsabilsmug. Asta merge intotdeauna la minehee hee

| Oana16_4726 a răspuns:

Dul acasa si daca e si frumusel catelusul esti in avantaj si in plus nu o s aibe incotro si o sa te lase sa ii tii eu am 11 caini si maicamea nu spune nimic din contra si ei ii plac si toata ziua ii dichiseste