| Lorycica1 a întrebat:

Hei am gasit in fata blocului un pui mic de vrabie si vreau sa imi spuneti si mie cu ce sa-l >hranesc?

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Awww ce dragut :X! Si eu am avut grija de un puisor micut de vrabiuta! Trebuie sa-i dai firmituri foaaarte mici de paine inmuiate in lapte, dar vezi ca nu mananca singurel, trebuie sa-i dai cu o pipeta sau sa-i deschizi gurita si sa-i pui cate o picatura, doua, trei! Si mamaliguta merge, dar sa fie rece, si nu prea multa! Trebuie sa-i dai fainoase, de exemplu poti sa-i dai si spaghete :)) dar sa le maruntesti bine! Si branzica pe place, dar tot maruntita bine, deoarece ei nu au dintisori :X! Funda?

4 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Si eu am gasit mai demult DOI pui si i-am adus acasa i-am pus intr-un lighean si le dadeam gris putin ud, malai tot ud lapte cu lapte putin si cate putin le dai sa manace asa cam din 3 in 3 ore, ai sa vezi ca nu este ceara asa de greu apa le dai cu o pipeta putin foarte putin si ai sa vezi ca dupa acea o sa-ti ceara ei singuri cand treci pe langa ei deschid gura si incep sa de-a din aripi si sa nu te speri in caul in care o sa-l gasesti in mijlocul sufrageriei laughingasa mi- s-a intamplat mie; si cam atat daca vrei in lighean (sau unde vrei tu)le pui si cateva servetele ca atunci cang sis fac nevoile sa poti schimba mai usor, eu am inceput sa ii tine la baie si aveam geamul dechis si ei cum piuiau ei mi se adunau vrabiutele la geam.Mult scces!:*Pentru mine a fost o experienta placute, spre ca si pentru tine o sa fie

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Incearca cu malai in care sa pui putina apa. Daca nu mananca incearca cu frimituri de paine sau seminte.

| thestorm a răspuns:

Mamaliga le place foarte mult...

| TotiPentruUnulSiUnulPentruToti a răspuns:

Buna.poti sa-i dai paine