| florianaanna a întrebat:

Hei..am o catelusa de 4saptamani ..mama ei a murit la nastere...prima data am hranit.o cu pipeta acum o hranesc cu biberonul...am citit pe net ca trebuie intarcata dar nu stiu cum..pliz am nevoie de un sfat

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu ii mai dai lapte, ci mancare solida, mancare speciala pentru caini juniori, mai poti sa ii dai si carnita fiarta nesarata de pui/curcan/vita, sau branza nesarata. La pet shopuri gasesti si multe suplimente gen batonase pentru ros, batonase cu calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai dai cu biberonul, ci ii pui lapte intr0un vas, apoi trepat pui si bucatele de covrigi.In cele din urma pui mancare de caini in lapte si apoi nu mai pui lapte deloc, decat f rar. Nu o sa vrea sa se hraneasca de la acel vas prima data dar inmoi degetul in lapte si ii dai pe la gura sa simta si apoi va manca incet dar sigur.